Kategorie
Porady

Jakie usługi pogrzebowe dostępne są w Gliwicach? Przegląd ofert

Zakłady pogrzebowe wychodzą naprzeciwko potrzebom swoich klientów i prezentują im szeroką gamę usług, aby ostatnie pożegnani bliskiej osoby mogło odbyć się w odpowiedniej atmosferze. Jaką obsługę można zamówić w Gliwicach? Gliwice to miasto położone na Śląsku, w którym żałobnicy mogą skorzystać z szerokiej gamy usług świadczonych przez zakłady pogrzebowe. Przed zdecydowaniem się na konkretną ofertę, warto jednak poświęcić chwilę na porównanie ich ze sobą, aby pochówek bliskiej osoby mógł odbyć się zgodnie z jej ostatnią wolą i stanowił wyjątkową formę pożegnania. Gdy chodzi o usługi pogrzebowe Gliwice mogą zapewnić klientom dostęp do pełnej palety propozycji. Jakie z nich dostępne są dla żałobników?

Międzynarodowy transport zwłok

Coraz więcej Polaków żyje i pracuje za granicą. Zdarza się więc, że śmierć ma miejsce w innym kraju. Wówczas pojawia się konieczność sprowadzenia ciała czy prochów do Polski. Z pomocą przychodzą firmy pogrzebowe, które zapewniają wtedy kompleksową obsługę przy sprowadzeniu ciała zmarłego do kraju.

Przygotowanie nekrologów i klepsydr

Tradycja publikowania nekrologów i klepsydr umieszczanych w gazetach oraz na tablicach ogłoszeniowych przy kościołach, cmentarzach jest nadal kultywowana. Teraz nie trzeba zamawiać druków samodzielnie – ich przygotowaniem i opublikowaniem może zająć się zakład pogrzebowy.

Tanatopraksja

To dość nowa usługa świadczona nadal przez niektóre zakłady pogrzebowe. Tanatopraksja, czyli kosmetyka pośmiertna polega na odpowiednim przygotowaniu zmarłego do prezentacji w otwartej trumnie.

Pogrzeby świeckie

Tego rodzaju usługa wybierana jest obecnie coraz częściej – pochówki odbywające się bez udziału osób duchownych, prowadzone przez Mistrza Ceremonii, są często wybierane przez osoby niewierzące, ateistów.

Kremacja

Nie tylko pochówek tradycyjny w trumnie – dom pogrzebowy może pomóc w organizacji kremacji, czyli spopielenia zwłok osoby zmarłej. Obsługa polega wtedy nie tylko na przekazaniu ciała do zakładu kremacyjnego, lecz też na sprzedaży urn oraz kompleksowej organizacji pochówku, na przykład w grobie rodzinnym.

Florystyka pogrzebowa

Kwiaty towarzysza pożegnaniu ważnych osób. Zamówienie pięknych wieńców i wiązanek od rodziny możliwe jest również w zakładach pogrzebowych, które dostarczą je bezpośrednio na uroczystość.

Organizacja konsolacji – stypy

Po pochówku tradycją jest zaproszeni bliskich na konsolację, czyli stypę. W jej organizacji także może pomóc zakład pogrzebowy we współpracy ze sprawdzonymi restauracjami, w których żałobnicy mogą posilić się i powspominać zmarłego.